Арсенал и Тотнъм оправдаха очакванията и направиха зрелищно 2:2 в дербито

...

Арсенал и Тотнъм не се победиха в зрелищен мач

Арсенал и Тотнъм оправдаха очакванията и направиха зрелищно 2:2 в дербито на Северен Лондон от 6-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха след автогол на Кристиан Ромеро в 26-ата минута, само че в 42-рата капитанът на " шпорите " Хюн-Мин Сон изравни, като при резултат 1:1 приключи и първото полувреме.

Попадение на Букайо Сака от дузпа в 54-тата върна преднината на " артилеристите ", само че в ответната офанзива Сон възвърне равенството с второто си попадение. Докрая на мача нови попадения не паднаха и двата тима си разделиха точките.
 Ливърпул - Уест Хем 3:1 в мач от Висшата лига
Силен Ливърпул се оправи и с Уест Хем

Шеста поредна победа

След това тъждество и двата състава имат актив от 14 точки, като бяха изреварени в класирането от отборите на Ливърпул и Брайтън, който завоюваха своите мачове и заеха надлежно втората и третата позиция с 16 и 15 пункта.